Nasza posesja znajduje się w miejscowości Sarbsk, bardzo blisko Jeziora Sarbsko, w odległości około 5 km od morza. 

Pierwsza wzmianka o Sarbsku pojawiła się w dokumencie określającym granice Łeby, który wydano w 1377 roku. Wieś na przestrzeni lat należała do rodu Sarbskich, Jatzkowów, Ripków i Natzmerów.

Obecnie jedynymi śladami pozostawionymi we wsi przez przeszłość są dwór, trzyklepiskowa, ryglowa, wypełniona cegłą stodoła z połowy XIX wieku oraz kościół. 

Z niepozornej niegdyś osady, Sarbsk ewoluował w miejsce niezwykle atrakcyjne turystycznie. Nadal nie brakuje ciszy i błogiego spokoju, które zapewniają okoliczne lasy i Jezioro Sarbsko, choć znalazło się tu również miejsce na prężnie rozwijającą się agroturystykę, szkołę windsurfingu oraz bazę Łebskiego Klubu Żeglarskiego.

Na miłośników aktywnego wypoczynku czekają liczne szlaki turystyczne - zarówno piesze, jak i rowerowe, jazda konna i nauka pływania na desce surfingowej.

Niedaleko stąd do latarni morskiej Stilo, do rezerwatu przyrody "Mierzeja Sarbska" oraz do jednej z najmodniejszych nadmorskich miejscowości - Łeby.

Słowem - dla każdego, coś dobrego!

 

 

Agroturystyka w Sarbsku oferta w skrócie

 

Posiadamy miejsca noclegowe o zróżnicowanej cenie i standardzie. Dla turystów oferujemy apartament, 7 domków drewnianych oraz 3 domki szeregowe w ofercie ekonomicznej. 

Na terenie naszego obiektu znajdują się również: restauracja, miejscie na ognisko, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki, ogrodzona plaża do wypoczynku, miejsca parkingowe oraz stajnia i padok do jazdy konnej. Na terenie znajduje się rozległy park z dużą ilością zieleni i oczkiem wodnym.

 

 

Ciekawe obiekty w okolicy

 

Sea Park Sarbsk to prawdziwa gratka dla wszystkich zainteresowanych życiem morza. To przede wszystkim fokarium z aż czterema gatunkami ssaków morskich - fokami szarą i pospolitą oraz kotikami południowoamerykańskimi i uchatką kalifornijską, ale też miejsce, gdzie można odbyć podróż do czasów prehistorycznych i w oceanarium 3D poznać morskie stwory z minionych er, odwiedzić muzeum marynistyczne, zobaczyć makiety zwierząt morskich czy miniatury latarnii polskiego wybrzeża. Na najmłodszych czeka park zręcznościowo-linowy Małego Pirata, Gaj Małego Pirata i place zabaw. 

 

Latarnia Morska Stilo położona jest w miejscowości Osetnik, niedaleko Sasina, na wierzchołku wydmy, ok. 1000m od morza. Stilo to jedna z dwóch całkowicie metalowych polskich latarnii. Jej korpus wykonano z elementów żeliwnych połączonych nitami i uszczelnianych ołowiem. Cechą charakterystyczną budowli są jej kolory, dzięki czemu nie można jej pomylić z żadną inną. 

 

Windsurfing Habenda to szkoła windsurfingu z dwudziestoletnią tradycją działająca nad Jeziorem Sarbsko. Idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się pływać na desce oraz dla tych, którzy mają już doświadczenie w tym sporcie. Mile widziani są i mali i duzi, samotne wilki, jak i małe grupy. Indywidualne podejście do ucznia będzie gwarancją sukcesu, a zdobyta, nowa umiejętność okaże się początkiem wspaniałej przygody z windsurfingiem.

 

Łeba Park, czyli jedyny na Pomorzu Park Dinozaurów w Łebie. Naturalnej wielkości gady zapewnią całodzienną rozrywkę dla całej rodziny. Oprócz spotykanych na każdym kroku największych gadów w historii, na zwiedzających czekają: Zamek Strachu, pole do minigolfa, kino 7D, Dino Kino, płukalnia złota, tratwy wodne, wioska indiańska, mini ZOO, pontonowa zjeżdżalnia wodna i wiele innych atrakcji, obok których nie sposób przejść obojętnie. 

 
Labirynt Łeba Park to jedyny w Polsce labirynt 3D. To świetna propozycja dla miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Szukanie prawidłowej drogi, zdobywanie baz i czekające na każdym kroku atrakcje - zachwyceni będą zarówno dorośli, jak i dzieci. Dodatkową atrakcją są boiska do gry w boule oraz przygotowane dla najmłodszych gości: mały edukacyjny labirynt oraz różne zręcznościowe i logiczne zabawy. Nie brakuje tu też miejsca, by po pełnej przygód wojaży przysiąść i ochłodzić się lodami.